Short messages

Výročná správa našej spoločnosti DANUBIANA- Centrum moderného umenia n.o. za rok 2015

Všetky výročné správy Danubiany si môžete pozrieť na našej stránke v sekcii dokumenty:

http://www.danubiana.sk/sk/danubiana/dokumenty

Viac

Holandská princezná Beatrix otvorí výstavu Európske hviezdy: Miró & CoBrA

Jej kráľovská výsosť, holandská princezná Beatrix otvorí vo štvrtok 30. júna výstavu Európske hviezdy: Miró & CoBrA  v Danubiana Meulensteen Art Museum v Bratislave. Otvorením výstavy tak symbolicky pripomenie, že 1. júla sa začína šesťmesačné predsedníctvo Slovenskej republiky v Rade EÚ, ktoré SR prebrala od Holandska. 

Viac informácii:
https://www.mzv.sk/aktuality/detail/-/asset_publisher/Iw1ppvnScIPx/conte...

Viac

Danubiana v TV JOJ

Televízia JOJ zaradila Danubianu do Hlavných správ vďaka výstave Jana Švankmajera. Pozrite si krátku reportáž Veroniky Tóthovej v 17:37.

https://www.facebook.com/danubianamuseum/posts/10152823233488301

Ďakujeme redakcii!

 

Viac

Reportáž k výstave Hermanna Nitscha na portáli nasenovinky.sk

Ďakujeme portálu nasenovinky.sk za článok k výstave Hermanna Nitscha.

Odkaz na článok:

http://nasenovinky.sk/article/29195/ste-pripraveni-na-davku-nihilizmu-na...

Viac

Finisáž výstavy Hermanna Nitscha

Pre všetkých obdivovateľov diela známeho rakúskeho umelca, zakladateľa viedenského akcionizmu Hermanna Nitscha máme dobrú správu. Pri príležitosti ukončenia jeho výstavy v našom múzeu sa autor zúčastní slávnostnej finisáže, počas ktorej sa rád stretne so slovenskými umelcami, kolegami a ďalšími hosťami, ktorí majú záujem sa s ním stretnúť osobne. Hermann Nitsch príde do Danubiany v nedeľu 22.3 o 15.00 a zostane v našom múzeu do 18.00.

Tešíme sa na stretnutie s Vami a vzácnym umelcom.

Viac

Nemecký veľvyslanec Dr. Dr.h.c. Thomas Götz v Danubiane

Dnes nás navštívil nemecký veľvyslanec Dr. Dr.h.c. Thomas Götz. Ďakujeme za jeho pochvalné slová na adresu Danubiany a tešíme sa na jeho ďalšiu návštevu.

Fotografie z jeho návštevy nájdete na Facebooku Danubiany: https://www.facebook.com/danubianamuseum/posts/10152762935953301

Viac

Pozrite si dokument z otvorenia dostavby Danubiana Meulensteen Art Museum

 

Dokument z otvorenia dostavby Danubiana Meulensteen Art Museum:

http://vimeo.com/112713348

Viac

Riaditeľ múzea v Talkshow Petra Marcina

Pozrite si Talksow Petra Marcina v ktorej bol hosťom riaditeľ múzea Danubiana, Vincent Polakovič. Dozviete sa zaujímavosti o jeho ceste k Danubiane. Pán Polakovič vystúpi v 21.minúte.

http://www.rtvs.sk/tv.programmes.detail/archive/6532?date=04.10.2014

Viac

Výstava Jiřího Načeradského v Artalk.cz

Portál Artalk.cz zverejnil foto report k výstave Jiřího Načeradského:

http://www.artalk.cz/2014/07/13/naceradsky-v-danubiane/

Ďakujeme!

Tags: 
Viac

Frans Timmermans v Danubiane

Dnes, 2.7.2014, navštívil Danubianu minister zahraničných vecí Holandska Frans Timmermans, spolu s veľvyslancom Holandska na Slovensku Richardom van Rijssenom, a ich sprievodom. Počas prehliadky múzea sa minister podrobne zaujímal o postup prác pri dostavbe, ako aj o plánované otvorenie nášho múzea, ktoré založil jeho krajan, zberateľ a podporovateľ umenia Gerard Meulensteen.

Fotografie z jeho návštevy si môžete pozrieť aj na našom Facebooku: https://www.facebook.com/danubianamuseum/posts/10152233621398301

Viac

Od Nového SND až do Danubiany

Do Danubiany ide priama linka z centra Bratislavy. Zastávka Nové SND alebo Most Apollo a vystúpite na zastávke Areál vodných športov. Viac info na:
http://imhd.zoznam.sk/ba/cestovny-poriadok/linka/90.html

Viac

Článok o soche El Lissitzkeho

Ďakujeme redakcii denníka Pravda za pekný článok o ištalácii sochy El Lissitzkeho!

http://kultura.pravda.sk/galeria/clanok/322279-v-danubiane-vztycili-obri...

Viac

Dva vstupy na vernisáž vyhráva...

Vstupenku na vernisáž, ktorej súčasťou je plavba loďou z Bratislavy do Danubiany vyhrala Barbora Stránská. Gratulujeme! Prosím napíšte nám správu, aby sme sme Vás informovali o detailoch

Viac

Súťaž o lístky na vernisáž

Už iba mesiac nás delí od otvorenia výstavy Jiřího Načeradského v zbierke Ivana Melicherčíka. Chcete vyhrať pozvánku na otvorenie, na ktoré sa k nám doplavíte aj so svojou polovičkou/priateľom z Fajnorovho nábrežia priamo do Danubiany? Každý, kto bude dnes aktívny na našom Facebooku ("lajkovanie" fotiek, statusov,albumov, pridanie verejného hodnotenia našej stránky atď.) bude zaradený do žrebovania o tento výnimočný vstup. Vyhlásenie víťaza bude zajtra o tomto čase.

Viac

120 dní do otvorenia rozšírenej Danubiany

Vážení priatelia Danubiany,

zostáva už iba necelých 120 dní a my sa spoločne stretneme v novom dostavenom múzeu, v ktorom práve finišujú práce na všetkých úsekoch.
Z priložených fotografií môžte vidieť, že desiatky pracovníkov generálneho dodávateľa a jeho subdodávateľov robia všetko preto, aby sa práve Danubiana Meulensteen Art Museum stala atraktívnym miestom, ktoré budú môcť navštevovať všetci tí, pre ktorých je práve výtvarné umenie dôležitou súčasťou ich každodenného života. Už dnes sme podobne ako aj vy netrpezliví a tešíme sa na začiatok septembra, kedy naše múzeum spoločne uvidíme v plnej nádhere.

Viac

21. November 2012

Dňa 2.8.2013 sme navštívili Európske hlavné mesto kultúry Košice. V rámci návštevy mesta sme prirodzene nevynechali prehliadku bývalej plavárne, dnes už zrekonštruovanej Kunsthalle / Haly umenia Košice http://www.huk.sk/, kde sú vystavené sochy Tonyho Cragga, objekty Gyulu Kosice (vlastným menom Ferdinanda Fallíka) fotografie Constantina Brancusiho a fotografie súčasnej architektúry Dolného Rakúska.

Viac

13.3. 2013 o 13:00 hod. budú slávnostne otvoreneé nové výstavné priestory Danubiana Meulensteen Art Museum. Srdečne Vás pozývame. 

Viac

Do vonkajšieho parku Danubiany pribudli tri nové sochy Jozefa Jankoviča. 

Viac

Pre obdivovateľov diela Markusa Prachenského ponúka Danubiana Meulensteen Art Museum možnosť získať zberateľsky ojedinelú litografiu “Cinque Terre “ z roku 2003. Autor ju vytlačil ako jedinú z tejto série v počte 75 kusov u svojho dvorného tlačiara Valéria Cariniho v Taliansku. Jej cena je 390 Eur. Litografia s rámom 580 Eur.

Viac

11. október 2012

Pre všetkých obdivovateľov diela Ayako Rokkaku ponúka Danubiana Meulensteen Art Museum možnosť získať jedinečnú litografiu, ktorú pripravila autorka pri príležitosti svojej výstavy na Slovensku.  K predaju je určených iba 75 kusov. Cena litografie bez rámu je 390 €. Cena litografie s rámom 580 €.

Viac